PLAN EDUCAȚIONAL

Grupele noastre sunt formate din maximum 10 copii, fiecare grupă având alocați 1 educator și 1 asistent educator. Vârsta minimă de înscriere la centru educațional Mon Ami, Str. Nucului 15, Vidra, județul Ilfov (zona Vadul Mosului, com. Berceni) este de 1,6 luni, în funcție de comportamentul celui mic și de lucrurile pe care le poate face singur. Grupele sunt create pe baza criteriului vârstei, astfel: 1,6 ani – 3 ani, 4 – 5 ani și 5 – 6 ani. AFTERSCHOOL: pentru categoria de vârstă 6-9 ani.

Accentul este pus pe pregătirea academică în conformitate cu Programa emisă de Ministerul Educației, favorizând dezvoltarea socială, emoțională și cognitivă, dezvoltarea limbajului și comunicării, dezvoltarea fizică și a igienei personale, dezvoltarea capacităților și atitudinilor în învățare, comunicarea în limbi străine, competențe matematice şi competențe de bază în ştiințe şi tehnologii, competența digitală, spiritul de inițiativă şi antreprenoriat, sensibilizarea şi exprimarea culturală.
Pentru a facilita învățarea, vor fi utilizate setările individuale. Copiii sunt încurajați să învețe făcând, experimentând, observând, chestionând, imitând, examinând și explorând. Grădinița Mon Ami oferă un mediu relaxat și informal în care este oferită o varietate bogată de activități ce va permite adaptarea la diferențele individuale. O percepție pozitivă față de sine se va naște pe măsură ce copiii învață să aibă succes. Educatorul și Asistentul Educator sunt ghizii în crearea unui cadru care va alimenta creșterea și independența. Acțiunile extracurriculare vor îmbogăți programul.

Pe lista noastră de activități extracurriculare se află: cluburile de dans, Art and Craft și Limba Engleză.

Focusul grădiniței Mon Ami:
  • 1.
    stimularea procesului de învățare
  • 2.
    stârnirea curiozității
  • 3.
    încurajarea gândirii independente și rezolvarea problemelor
  • 4.
    încurajarea învățării și prin activități adiacente precum sport, teatru, muzică, jocuri educative
  • 5.
    oferirea unei experiențe de educare a actului de responsabilitate
  • 6.
    învățarea naturală a respectului față de ceilalți copii
  • 7.
    favorizarea elementului de cooperare și partajare

Părinții primesc evaluări semestriale. În urma acestora, cei interesați pot beneficia de întâlniri cu cadrul didactic pentru a primi informații suplimentare.

PROGRAM

La Grădinița Mon Ami veți găsi o echipă prietenoasă, cu experiență și cunoștiințe, gata să vă întâmpine pe dumneavoastră și pe copilul dumneavoastră. Am fost întotdeauna pasionați să construim relații
puternice cu părinții și ne vom asigura că vă menținem implicați la fiecare pas, împărtășind progresele,
modelând obiective și sărbătorind împreună realizările.

Programul Centrului Educațional Mon Ami:

GRUPELE 1,6 ani – 3 ani, 4 – 5 ani și 5 – 6 ani:
De luni pâna vineri: 08:00 – 18:00
AFTERSCHOOL - pentru categoria de vârstă 6 – 9 ani:
De luni pâna vineri: 12:00 – 18:00

PROGRAM ZILNIC: Aici

PLAN FINANCIAR

Centrul Educațional Mon Ami are oferte personalizate, în funcție de pachetul pentru care optează părinții.
Astfel, vă rugăm să ne contactați la telefon sau să ne scrieți pe WhatsApp ori pe e-mail și împreună vom găsi planul financiar potrivit dorințelor și așteptărilor dumneavoastră:

Telefon & WhatsApp: 0723.267.981
Email: monami@gradinitamonami.ro

Hai să ne cunoaștem!

Site-ul nostru vă poate oferi doar o idee a ceea ce are de oferit Grădinița Mon Ami Str. Nucului 15, Vidra, județul Ilfov (zona Vadul Mosului, com. Berceni). Cuvintele nu pot exprima oportunitățile pe care copilul dumneavoastră le va avea cu o educație la Mon Ami. Suntem o grădiniță mică, dar care gândește la o scară mare. De ce să nu vii să ne vezi, să investești în educația copilului tău și să ne lași să facem o diferență în viața lui? Dacă doriți a face o programare pentru a vizita centrul educațional, contactați-ne aici:
Telefon sau WhatsApp: